جایزه‌ی زنی با صدای متفاوت – قسمت دوم: ترمیم جاذبه‌های زنانه

جما مورتینو Gemma Mortino متخصص سرطان به ویژه سرطان سینه است. از سال ۱۹۷۵ میلادی در کنار پروفسور ورونزی Veronese (وزیر بهداشت پیشین ایتالیا و مدیر انستیتوی سرطان شناسی ایتالیا در میلان) کار کرده است. او تمام سعی‌اش این بوده است که در مداوای زنان مبتلا به سرطان سینه، آخرین دستاوردهای پزشکی را با احتیاجات بیمار هماهنگ کند. او معتقد است با این شیوه کرامت انسانی قربانی علم نمی‌شود.

در سال‌های اخیر، این گفتمان انسانی-فلسفی رواج پیدا کرده که مریض باید با توجه به احتیاجات معنوی‌اش مورد درمان قرار بگیرد. برای مثال بیماری سرطان سینه که می‌تواند زندگی یک زن را متلاطم سازد فقط با درمان جسمی کنترل نمی‌شود. پیش بینی وقوع طلاق و از دست دادن جاذبه‌های جسمی که ادامه زندگی عاطفی و جنسی زن را با دشواری‌هایی مواجه می‌کند از جمله پیامدهایی است که هرگاه نسبت به آن بی‌اعتنایی بشود، حتا به فرض زنده ماندن، آثاری در زندگی زن به جا می‌گذارد که درمان پذیر نیست و احتمال دارد زنی که به ظاهر درمان شده است، در باطن بیمار باقی بماند.

خانم جما مورتینو Gemma Mortino در صدد بر آمده است کرامت انسانی این زنان را که با تغییر شکل بدن به خطر می‌افتد به آن‌ها بازگرداند. ترمیم شکل ظاهری بدن به ترمیم روح و روان زن بیمار کمک می‌کند. ایجاد این احساس در زن که جاذبه‌های زنانه را از دست نداده است از جمله کارهای زنی است که جایزه "زنی با صدای متفاوت" را دریافت می‌کند. او توانسته است تمام کادر پزشکی با تخصص‌های گوناگون را در انستیتوی سرطان شناسی میلان متوجه اهمیت موضوع بنماید. اینک جراحی زن مبتلا به سرطان پستان در آن انستیتو بدون انجام یک سلسله روان درمانی که متناسب با نیازهای زن انتخاب می‌شود امری محال است. خانم جما مورتینو Gemma Mortino صدای متفاوت خود را از یک مرکز سرطان شناسی در ایتالیا به سراسر جهان رسانده است و اینک از اتحادیه زنانی که در بخش خدمات ایالت "لیگوریا" Liguria با همکاری شهرداری، استانداری، اتحادیه ملی خبرنگاران و اتاق بازرگانی "جنوا" فعالیت گسترده‌ای دارد جایزه‌ای دریافت می‌کند.

مطالب مرتبط:
جایزه‌ی زنی با صدای متفاوت – قسمت اول: لبخند دوباره
جایزه‌ی زنی با صدای متفاوت – قسمت سوم: سیلوانا بورانی Silviana Borani
جایزه‌ی زنی با صدای متفاوت – قسمت چهارم: مهرانگیز کار

جایزه‌ی زنی با صدای متفاوت