اجازه بازگشت

بالاخره موفق شدم از مقامات ایران اجازه بازگشت به کشور را کسب کنم و بروم سر خانه و زندگی ام! مدت 9 سال است که خودم و دو دخترم لیلی و آزاده عریضه نویسی می کنیم تا خانواده ای را که نیروهای امنیتی موازی و غیرموازی با سناریونویسی از هم گسسته اند بازسازی کنیم و به سرزمین آبا و اجدادی باز گردیم. حاصل همه تقاضاها دعوت نامه ای است که امضای حسین شریعتمداری ذیل آن است. بخوانید:

خاتمی و كروبی پیغام دادند به كشور برنگرد، دستگیرت می كنند! (خبر ویژه)*

یك ضدانقلاب فراری كه به اتفاق همسرش در پشت پرده هدایت مطبوعات زنجیره ای قرار داشت، فاش كرد با پیغام مستقیم خاتمی و كروبی مبنی بر اینكه مبادا به كشور برگردی و دستگیر شوی، در آمریكا مانده است.
مهرانگیز كار همسر سیامك پورزند و از متهمان كنفرانس برلین (سال 1379) توسط دادگاه به 4سال زندان محكوم شد و به جز اقدام علیه امنیت ملی، پرونده 3 اتهام دیگر وی همچنان مفتوح است كه به اعتبار فرار وی از كشور رسیدگی نشده است. وی در گفت وگو با بی بی سی با ادعای اینكه به طور موقتی و برای درمان از كشور خارج شده، اظهار داشت: قرار بود من 6 ماه در آمریكا باشم منتهی شوهرم را كه دستگیر كردند، دائما كسانی كه در ارتباط با پرونده ایشان احضار می شدند به من بلافاصله زنگ می زدند كه مبادا به كشور برگردی. بالاخره كار به جایی كشید كه آقای خاتمی رئیس جمهور و آقای كروبی رئیس مجلس وقت این پیغام را برای من فرستادند. آقای موسوی خوئینی نماینده مجلس ششم ]فراری و مقیم آمریكا[ هم كه من به كمیسیون اصل 90 شكایت كرده بودم، همین را به من گفتند. حتی برای برخی دوستان سطح بالای اصلاح طلب پیام دادم كه عموما نظرشان بر این بود كه من فعلا برنگردم.
وی كه به همراه همسرش دارای سوابق سلطنت طلبانه و همكاری با رژیم پهلوی است، همچنین اذعان كرد كه برخلاف دوران حاكمیت مدعیان اصلاحات، دستگاه اطلاعاتی و امنیتی كشور دارای چنددستگی نیست. «كار» گفت: آن زمان از نظر امنیتی با یكدستی روبرو نبودیم و انواع تفكر وجود داشت اما ظاهرا الان یك نوع تفكر غلبه كرده است. ولی تا قبل از قصه انتخابات، ما درون سیستم امنیتی ایران انواع نگرش ها را می دیدیم، چون ما كار می كردیم.
مهره مرتبط با محافل آمریكایی همچنین به ملاقات خود با خاتمی درسال 2006 در هاروارد آمریكا اشاره كرد و گفت: ایشان در آن ملاقات به من گفتند از آقای شاهرودی خواستم دو سطر بنویسند كه خانم كار هیچ مشكلی ندارد؛ ایشان امتناع كردند، من هم به شما پیام فرستادم كه برنگرد.
وی مدعی شد «من الان پشیمانم كه از كشور خارج شدم» اما توضیح نداد كه پس چرا بازنمی گردد تا به تخلفات ضد امنیتی و ضد انقلابی اش رسیدگی شود.
مهرانگیز كار درباره فتنه سبز هم گفت: جنبش با انواع خطرات روبه روست. ما با بحران رهبری در جنبش مواجه هستیم. ما با بحران مطالبات مواجه هستیم و اصلا نمی دانیم همه سبزها چه خواسته ای دارند، خواسته تغییر رژیم یا برآمدن اصلاح طلبان. ما در یك بلاتكلیفی به سر می بریم.
شایان ذكر است ارتباط مقامات دولتی و حزبی جبهه اصلاحات با سردمداران گروهك های ضدانقلاب و سلطنت طلب مسبوق به سابقه است اما ارتباط مورد اشاره نشان می دهد آلودگی دولت اصلاحات به جریان ها و عناصر ضدانقلاب آلوده به سازمان های جاسوسی آمریكا و انگلیس تا سطح مقامات ارشد آن دولت پیش رفته بود.

* به نقل از روزنامه کیهان، شماره 19592، تاریخ 8 اسفند 1388، قابل دسترسی در اینجا.